Jak wyświetlić proste teksty po chińsku

How to simply displaying Chinese characters

Przykład PHP + CSS2014-03-07 stopień trudności: łatwy

sampleW związku z zapytaniem, jak wyświetlić proste słowa po chińsku, typu witaj, dzień dobry, postanowiłem napisać prostą poradę jak ominąć problemy kodowania i przetwarzania takiego tekstu.


Bardzo często wynik jaki otrzymujemy na stronach z chińskimi znakami to kwadraciki z literkami i cyframi, można to w prosty sposób odczytać lub wykorzystać bez wielkiej zabawy z kodowaniem:Utwórz plik np. pokaz.php (poniżej) najpierw podepniemy w nim zewnętrzny font /żeby było ładniej :)/, najlepiej przetworzony plik ttf do formatu otf zrobisz to szybko i za darmo pod adresem http://www.freefontconverter.com/ lub dla IE conwerter do formatu eot  http://www.kirsle.net/wizards/ttf2eot.cgi /IE moze wymagać zainstalowania pakietu językowego/.


 


plik pokaz.php:


<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"/>
<style> 
@font-face { 
font-family: china; 
/* ściągnij odpowiadający Ci font */
src: url(china_font/hdzb_70.otf); 

#china_font { 
font-family: china, Sans-serif; 
font-size:20pt; 
}
</style>

<!--[if IE]>
<style type="text/css" media="screen">
@font-face{
font-family:'china';
src: url('china_font/hdzb_70.eot');
}
</style>
<![endif]-->

</head>

<body>
<div id="china_font">
<?
//tu wkleisz otrzymany kod, czytaj poniżej
$text "%E4%BD%A0%E5%A5%BD"
;
$text urldecode($text
);
echo 
$text
;
?>
</div>

</body>
</html>
...i co dalej?

Jeśli mamy stały dostęp do internetu używamy encodera/decodera patrz niżej, wklejamy otrzymane kwadraciki i klikamy encode, otrzymany wynik wklejamy do pliku pokaz.php jak na przykładzie. 

...inny sposób (encode przy pomocy przeglądarki):

Wpisujemy dowolny adres plus ?text=widziane_kwadraciki, idziemy do adresu, następnie uwaga zaznaczamy cały adres z paska przeglądarki wycinamy /nie kopiujemy/ i wklejamy go w notatniku otrzymamy przykładowo http://www.twoja_strona.com/china.php?text=%E4%BD%A0%E5%A5%BD kopiujemy "%E4%BD%A0%E5%A5%BD" przekonwertowane znaki wyświetlimy za pomocą pliku pokaz.php jak powyżej.


 


 
close
Strona korzysta z plików cookies. Zastosowane pliki cookie służą jedynie do prowadzenia ogólnych statystyk pozwalających na określenie popularności serwisu.